Obserwatorzy

Sprawdź!

Akcesoria do makijażu - sprawdź opinie

wtorek, 11 października 2022

Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do magazynów i hal produkcyjnych?

Dzień dobry,
W dzisiejszym wpisie zapraszam Was na trochę inną tematykę, ale wiadomo, nie samymi kosmetykami i książkami człowiek żyje. Postanowiłam słów kilka napisać na temat wyboru oświetlenia do magazynów i hal produkcyjnych, które jest bardzo ważne, aby praca przebiegała bez zastrzeżeń. Jeśli chcecie dowiedzieć się coś więcej na ten temat, to zapraszam na dalszą część wpisu. 


Oświetlenie w magazynach i halach produkcyjnych jest bardzo ważne, nie może być w nich ani za ciemno, ani za jasno. Niestety, kiedy światła jest za mało, wzrok pracowników ulega pogorszeniu, a także może dojść do jakiegoś nieszczęśliwego wypadku. Podobnie jest w przypadku zbyt mocnego, rażącego oświetlenia. 

Wybierając oświetlenie, warto zdecydować się na nowoczesne lampy LED, które wytwarzają światło przyjazne do ludzkiego oka, cechują się sporą wytrzymałością i niezwykłą żywotnością, a także wysoką energooszczędnością. Nie ważne, czy potrzebujemy oświetlić nową halę, czy decydujemy się na modernizacje starego oświetlenia, dobrze jest wybrać firmę, która ma doświadczenie, a także wykwalifikowanych pracowników, jak np. https://nowaled.pl/

Proces zmiany oświetlenia składa się z kilku etapów, na początku powinien odbyć się audyt zakładu, kiedy doradca zbierze potrzebne informacje i pomiary, następnie na ich podstawie zostanie stworzony wstępny projekt i wycena inwestycji. W przypadku firmy NowaLed te trzy etapy są darmowe i przedsiębiorca nie ponosi za nie żadnych kosztów. Jeżeli decydujemy się na zmiany i podpisanie umowy, to kolejnym krokiem jest projekt wykonawczy i montaż, który może się odbywać bez konieczności przerywania pracy zakładu. Podczas wyboru firmy warto również zwracać uwagę na to, na jaki czas daje gwarancję, opcjonalnie powinno być to około 5 lat. 
6 komentarzy:

 1. W sumie temat jest mi obcy ale dobór odpowiedniego oświetlenie jest bardzo ważny
  Dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiednie oświetlenie to podstawa. W szczególności w takim miejscu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że są ludzie tacy jak Ty, którzy tworzą takie treści. Myślę, że niejedna osoba skorzysta z Twoich rad.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ważne jest również to, by w magazynach było bardzo dobre oświetlenie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiednie oświetlenie to bardzo ważna rzecz :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oświetlenie na halach musi być bardzo dobre. Tam nie ma dostępu (prawie) światła dziennego, a wszystko musi być bardzo dobrze widoczne.

  OdpowiedzUsuń