Obserwatorzy

Sprawdź!

Akcesoria do makijażu - sprawdź opinie

czwartek, 15 lipca 2021

Ajurweda - co to takiego?

 Dzień dobry,
Czy Wam ten czas też tak szybko leci? Dopiero co planowaliśmy, gdzie pojechać na urlop, a tu już zaraz wyjazd. Wiem, że ostatnio jest mnie tu mało, ale niestety doba nie chce się wydłużyć. W dzisiejszym wpisie postanowiłam napisać słów kilka na temat Ajurwedy. Czy wiecie co to takiego i gdzie szukać informacji na ten  temat? Jeśli nie, to koniecznie przeczytajcie dalszą część wpisu. 


Ajurweda jest wywodzącą się ze starożytnych Indii nauką medyczną, która zajmuje się nie tylko leczeniem chorych, ale także między innymi pomaga w utrzymaniu dobrego stylu życia, odpowiedniej diety, a także uczy technik oddychania, osoby zdrowe. Wiedza ta opiera się na zasadzie naturalnej harmonii, równowagi w ciele z otoczeniem i opisuje ludzi jako połączenie ciała, umysłu i duszy. Ajurweda, mimo tego, że powstała ponad 5000 lat temu, dalej jest popularna na całym świecie i coraz więcej osób decyduje się na życie zgodnie z jej zasadami. W 1979 roku została ona uznana przez Światową Organizację Zdrowia za jedną z koncepcji terapii i zdrowia. Ajurweda ma dwa cele, które częściowo są ze sobą powiązane, a dokładnie są to: utrzymanie przy zdrowiu osoby zdrowe i leczenie ludzi chorych. Lekarze ajurwedyjscy do każdego pacjenta podchodzą indywidualnie, a nie skupiają się na konkretnej chorobie, ponieważ każdy z nas jest inny, niepowtarzalny i dana terapia może zadziałać u każdego inaczej. 

Ajurweda jest ciekawą nauką i warto zgłębić się w jej tajniki, aby to zrobić, najlepiej sięgnąć po sprawdzone źródła, jednym z nich są książki https://devaharmony.com/pl/produkty-ajurwedyjskie/ksiazki/. Mnie osobiście najbardziej zainteresowała "Ajurweda a uroda. Jak być pięknym.", której autorką jest Melanie Sachs, znana na świecie działaczka na rzecz zdrowia i urody. W lekturze znaleźć można między innymi wskazówki jak odpowiednio pielęgnować ciało, przygotowywać naturalne kosmetyki, skomponować prawidłową dietę, a także korzystać z ziół i olejków. Myślę, że ta propozycja będzie idealna dla mnie i kto wie, może za jakiś czas pojawi się na blogu jej recenzja, jesteście ciekawi?


Słyszeliście już co nieco na temat Ajurwedy? 

15 komentarzy:

 1. Przyznam, że pierwszy raz słyszę o Ajurwerdzie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam wiele o Ajurwedzie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta nauka ciekawi mnie już od dłuższego czasu, przydały by mi się takie książki na jej temat :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś chyba o tym czytałam. : ) To prawda czas bardzo szybko leci ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Ajurweda kojarzy mi się z pięknymi zapachami :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten termin ostatnio ciągle mi się przewija

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedyś co nieco czytałam na ten temat. Jak dla mnie ciekawy. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ostatnio właśnie często o tym słychać. Chętnie zagłębię się w temacie

  OdpowiedzUsuń
 9. Korzystałam przy okazji problemów ze snem. Tabletki dość szybko pomogły!

  OdpowiedzUsuń
 10. Coraz więcej ostatnio zastosowań ajurwedy w kosmetologii

  OdpowiedzUsuń
 11. O nie słyszałam o tym, ciekawy temat.

  OdpowiedzUsuń
 12. Cieszę się, że tutaj trafiłem. Rzetelny wpis

  OdpowiedzUsuń
 13. Trochę słyszałam i czytałam o Ajuwerdzie. Jestem ciekawa recenzji książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ostatnio coraz więcej słyszę o tym składniku :)

  OdpowiedzUsuń
 15. niestety, ostatnie badanie na boreliozę dało mi wynik pozytywny. czy ajurweda też w tym wypadku pomoże? polecicie jakieś strony albo konkretne produkty?

  OdpowiedzUsuń