Obserwatorzy

Sprawdź!

Akcesoria do makijażu - sprawdź opinie

sobota, 15 października 2022

Budowa domu systemem gospodarczym — skąd wziąć potrzebne maszyny?

 Dzień dobry,
Nastały ciężkie czasy, ceny z dnia na dzień szybują w górę i nie wiadomo, kiedy przystopują. W zeszłym roku podjęliśmy z narzeczonym decyzję o budowie domu, wybraliśmy projekt, załatwiliśmy wszystkie potrzebne formalności i wiosną zaczęło się kopanie fundamentów. Zdecydowaliśmy się na budowę systemem gospodarczym, aby trochę zaoszczędzić. Co się da, zrobimy sami z pomocą rodziny, znajomych, a do reszty wynajmiemy ekipę. Małymi kroczkami do przodu, na razie bez kredytu, ale czas pokaże, co będzie dalej. O ile nie było problemu z umiejętnościami, bo nasi ojcowie od wielu lat pracują na budowie, tak pojawiły się problemy sprzętowe, bo wiadomo, nikt nie będzie kupował koparki czy zagęszczarki, która będzie potrzebna przez kilka dni, czy tygodni. Co zrobić w takiej sytuacji? Jeśli jesteście ciekawi, to zapraszam na dalszą część wpisu.


Kiedy podczas budowy brakuje wymaganych sprzętów, z pomocą może przyjść wypożyczalnia maszyn budowlanych, która ma bogatą ofertę i znajdziemy w niej wszystko, co będzie nam potrzebne. Warto zwrócić uwagę, czy firma zajmuje się również wynajmem osobom prywatnym, a także, czy sprzęty są zadbane i regularnie kontrolowane pod kątem sprawności i ogólnego stanu technicznego. Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy przeczytajcie ją dokładnie, a także zapoznajcie się z regulaminem wypożyczalni, aby później podczas oddawania maszyn nie było żadnych niemiłych niespodzianek. 

Wypożyczalnie maszyn budowalnych najczęściej oferują wynajem długoterminowy, a także krótkoterminowy, ale nie krótszy niż 24h. Najlepiej zaplanować pracę tak, aby po wynajmie np. koparki zrobić nią wszystko, co trzeba, aby nie wypożyczać jej kilka razy, no ale wiadomo, że nie z każdym sprzętem się tak da, bo budowa składa się z różnych etapów.

Pewnie jesteście ciekawi, co można wynająć w takich wypożyczalniach, prawda? Znajdziecie w nich między innymi: minikoparki, walce, wozidła, zwyżki, ładowarki zwykłe i teleskopowe, zagęszczarki, skoczki, nagrzewnice, osuszacze powietrza, a także młoty wyburzeniowe, czyli wszystko, co może się przydać na budowie.

8 komentarzy:

 1. Dobry wpis zwłaszcza teraz kiedy mamy taką inflację
  Budowa w aktualnych czasach nie jest łatwa
  Dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 2. Budowa domu to pikuś. Z wykończeniem zaczynają się dopiero prawdziwe wyzwania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wypożyczalnia maszyn budowlanych jest naprawdę świetnym rozwiązaniem w przypadku gdy nie ma się własnego sprzętu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze, że istnieją takie wypożyczalnie, bo gdyby ich nie było, to wtedy jaki to byłby koszt ogromny.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przydatny wpis! Fajnie, że poruszasz na blogu i takie tematy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie wypożyczalnie to fajna sprawa, zwłaszcza że nie ma sensu inwestować w maszynę, która przyda się raz dwa. I mało kogo na to stać :)

  OdpowiedzUsuń