Obserwatorzy

Sprawdź!

Akcesoria do makijażu - sprawdź opinie

czwartek, 28 maja 2020

Jak wybrać odpowiedni sprzęt i artykuły BHP?

Dzień dobry, 
Teraz kiedy już można spokojnie wyjść na spacer, korzystam, jak mogę i staram się każdego słonecznego dnia wybrać na dłuższą wyprawę. Zauważyłam, że w mojej okolicy powstaje sporo nowych bloków, a że akurat zazwyczaj obok nich przechodzę i za każdym razem mimowolnie zerkam, co robią pracownicy i muszę przyznać, że niestety bezpieczeństwo i higiena pracy tam zawodzi. Nieprzestrzeganie tych zasad jest karalne, a co gdyby coś się stało? Przecież jest to praca na wysokościach... 


Każdy pracodawca jest zobowiązany zapewnić wszystkim swoim pracownikom sprzęt, który nie tylko ułatwia pracę, ale także dba zdrowie i życia, niezależenie od stanowiska. Oczywiście artykuły te będą różnić się w zależności od rodzaju wykonywanej pracy, bo wiadomo, kosmetyczki nie wyposażymy w kask, a budowlańca w fartuch, ale o tym dokładnie mówią już przepisy, które bez problemu można znaleźć w internecie. 

Kompletując sprzęt BHP, trzeba wybierać produkty z atestami i certyfikatami, aby mieć gwarancję, że są one najlepszej jakości, wytrzymałe i będą spełniać swoje zadanie w 100%. W dzisiejszych czasach jest o tyle wygodniej, że pracodawcy mogę bez problemu zakupy zrobić przez internet w sklepie https://www.glovex.com.pl/, który posiada szeroki wybór sprzętu bhp na różne stanowiska. Dlatego szef nie ma możliwości wykręcenia się ściemą, że akurat nie miał czasu podjechać do hurtowni, czy coś. 


Mając cały czas w głowie to, co widzę na budowie w mojej okolicy, postanowiłam się zorientować, w co pracownicy, którzy wykonują swoją pracę na wysokościach, powinni być wyposażeni. Oprócz odzieży roboczej, odpowiednich butów, a także kasku, muszą posiadać oczywiście w środki ochrony przed upadkiem. Należą do nich między innymi szelki bezpieczeństwa, najlepiej takie, które łatwo się zakłada, zdejmuje, a także odpowiednio dopasowują się do sylwetki. Mają one dbać o zdrowie i życie, ale także muszą być wygodne i komfortowe. Pracownik posiadać musi także liny oraz zatrzaśniki.

Pamiętajmy, że ze sprzętu BHP powinniśmy korzystać nie tylko w pracy, ale także w domu podczas wszelkiego rodzaju prac. Tam także czyha na nas niebezpieczeństwo, a odpowiednie środki ochrony pozwolą nam je zmniejszyć do minimum. W tych sytuacjach musimy dbać sami o siebie i zaopatrzyć się w najlepszy sprzęt np. w sklepie Glovex.


Miłego dnia!

23 komentarze:

 1. Codziennie oglądam z balkonu jak robotnicy łamią zasady BHP, aż włos się jeży na głowie - nie dość że nie zakładają kasków, to nie posiadają zabezpieczeń i stają na kolumnach z betonu na wysokości 3 piętra - zawsze boję się że spadną.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bezpieczeństwo przed wszystkim, czy to w pracy czy tak jak piszesz przy niektórych pracach domowych. Co do pracy to warto znać przepisy dotyczące bezpieczńestwa

  OdpowiedzUsuń
 3. BHP to podstawa, niestety często się go nie przestrzega :/

  OdpowiedzUsuń
 4. Przerazające jest to jak niektóry je nadminnie łamią.

  OdpowiedzUsuń
 5. BHP jest bardzo ważne, choć nadal widzę wiele osób, które uważają sprzęt ochronny za zbędny. U mnie potrafią robotnicy na dachu ( 4 piętro ) chodzić przy krawędzi bez zabezpieczeń.

  OdpowiedzUsuń
 6. BHP, to coś co jest często tylko teorią. Często pracodawca albo nie daje odpowiedniego sprzętu albo pracownicy nie noszą, bo jest niewygodnie w tym coś robić. Gorzej jak stanie się wypadek i ktoś nie robił wszystkiego zgodnie z przepisami...

  OdpowiedzUsuń
 7. Skończyłam BHP i u nas w firmie nie lekceważymy zasad związanymi z przestrzeganiem regulaminu itd.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawą. To dobrze ze zwracasz uwagę by nie zapominać o tym po za pracą także.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zawsze warto zwracać uwagę na bezpieczeństwo w pracy, w skali makro i mikro, do groźnych sytuacji może dojść wszędzie.

  OdpowiedzUsuń
 10. szelki są bardzo ważne bo ratują życie na wysokościach a ono jest tylko jedno

  OdpowiedzUsuń
 11. Takie BHP to podstawa, a widzę że wiele firm się nie stosuje :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Odpowiedni, wysokiej jakości sprzęt BHP jest bardzo ważny. Wiele firm lekceważy kwestie bezpieczeństwa, a później często dochodzi do wypadków.

  OdpowiedzUsuń
 13. BHP jest bardzo ważny w pracy i nie tylko. Interesujący wpis. Coś co powinno zainteresowac każdego.

  OdpowiedzUsuń
 14. Zupełnie się na tym nie znam. Dzięki, że mi przybliżyłaś ten temat. Miłego dnia!

  OdpowiedzUsuń
 15. Żyję z tym na co dzień i niestety czasami tylko łapię się za głowę jak Mąż opowiada mi jakie cuda można zobaczyć na budowach.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja osobiście niestety muszę się przyznać do niestosowania się do zasad bhp w pracy. W dzieciństwie spadłam z drabiny i do dzisiaj na niej nie staję. W pracy wszystko co jest na wysokości wolę ściągać stojąc na skrzynce z piwa, niż na drabince. Niby nie jest to zgodne z bhp, ale psychicznie czuję się pewniejsza.

  OdpowiedzUsuń
 17. Znam za wielu ludzi, którzy nie mieli odpowiedniego sprzętu czy zabezpieczeń i zdarzył się nieszczęśliwy wypadek, by bagatelizować taką niby drobnostkę jak sprzęt BHP.

  OdpowiedzUsuń
 18. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja pracuję jako budowlaniec w jednej z prywatnych firm. Muszę przyznać, że jeśli chodzi o produkty BHP to mój szef nie oszczędza na nich. Wszelkiego rodzaju odzież roboczą czy kaski kupuje niezmiennie na https://bezpiecznypracownik.com/. Mam więc komfort bezpiecznej pracy zgodnej z obowiązującymi przepisami.

  OdpowiedzUsuń
 20. Świetny artykuł :) dzięki

  OdpowiedzUsuń
 21. Wybór odpowiedniej odzieży roboczej jest bardzo ważny, ponieważ to ona zapewnia pracownikom bezpieczeństwo.
  Nuka.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. Oczywiście tego typu kwestie są naprawdę bardzo ważne... W końcu każda firma powinna wiedzieć jak działać zgodnie z bhp. Dlatego jak nie jesteśmy pewnie, czy przykładowo wszystko u nas prawidłowo funkcjonuje w tym kierunku, warto postawić przykładowo na firmę https://www.agm-konsulting.pl/oferta/bhp/ - która wszystko może dopilnować, a nawet może przeszkolić naszych pracowników.

  OdpowiedzUsuń
 23. W każdej większej firmie powinna być osoba, która ogarnia tematy związane z BHP.

  OdpowiedzUsuń