Obserwatorzy

Sprawdź!

Akcesoria do makijażu - sprawdź opinie

poniedziałek, 26 września 2022

Książka na wieczór: Brakujący element, Harlan Coben

 Dzień dobry,
Książki Harlana Cobena znają chyba wszyscy, może nie każdy je czytał, ale na pewno o nich słyszał. Na podstawie niektórych z nich zostały nagrane filmy lub seriale. Osobiście bardzo lubię jego twórczość i czytałam już większość jego książek. Dzisiaj słów kilka postanowiłam napisać o powieści "Brakujący element", czyli kontynuacji "Chłopca z lasu" (recenzja). Jeśli chcecie dowiedzieć się coś więcej na jej temat, to zapraszam na dalszą część wpisu.


O książce: 
Tytuł: Brakujący element
Seria: Chłopiec z lasu, tom 2
Autor: Harlan Coben
Wydawnictwo: Albatros
Oprawa: miękka
Ilość stron: 416
Data premiery: 13.07.2022
Kategoria: kryminał, sensacja, thriller

Nowa powieść Harlana Cobena, w której powraca Wilde, bohater bestsellerowego Chłopca z lasu.
Kolejna porywająca i pełna zwrotów akcji książka współczesnego arcymistrza thrillerów.
Szokujące dopasowanie genetyczne ujawnia najmroczniejszą rodzinną tajemnicę…
Wilde jako małe dziecko został porzucony w lesie. Po latach, już jako dorosły mężczyzna, postanawia dowiedzieć się więcej o swoim pochodzeniu. Rejestruje się na stronie internetowej, która na podstawie nadsyłanych próbek materiału genetycznego kojarzy spokrewnionych ze sobą ludzi.
Dzięki portalowi udaje mu się odnaleźć biologicznego ojca, ale spotkanie z nim rodzi więcej pytań niż odpowiedzi. Wilde dowiaduje się jednak o jeszcze jednym krewnym. Peter Bennett, gwiazda popularnego reality show, próbuje się z nim skontaktować, ale po jednej nieudanej próbie znika jak kamień w wodę. Nękany wyrzutami sumienia Wilde zaczyna go szukać.
Okazuje się, że Peter Bennett stał się ofiarą zmasowanego hejtu i zaliczył medialny upadek, który można określić chyba tylko jako koszmar na jawie.
Czy sam był sobie winien? A może padł ofiarą perfidnej i skomplikowanej intrygi? Prowadząc śledztwo w jego sprawie, Wilde wkracza w plugawy świat celebrytów i reality TV, a przy okazji poznaje nowe wątki własnej mrocznej historii…


Wilde, jako małe dziecko, został znaleziony w lesie, nikt nie wiedział, kim jest, jak się tam znalazł i jak sobie radził. Teraz jest już dorosłym mężczyznom, który lubi przebywać w samotności w otoczeniu natury, jednak czegoś w jego życiu brakuje, chciałby dowiedzieć się coś więcej o sobie i swoim dzieciństwie. Postanawia zarejestrować się na stronie internetowej pomagającej odszukać członków rodziny i wysyła próbkę swojego DNA. Dzięki portalowi Wilde odnajduje ojca, którego postanawia odwiedzić. Niestety, po spotkaniu pojawia się więcej niewiadomych i pytań. Ojciec nie wiedział o jego istnieniu, w tamtym czasie miał wiele przygód z różnymi kobietami, a teraz nie chciałby, żeby wiadomość o nieślubnym dziecku zniszczyła jego małżeństwo. Wilde postanawia zrezygnować z dalszego poszukiwania krewnych, jednak pewnego dnia po uruchomieniu telefonu okazuje się, że próbował nawiązać z nim kontakt jego kuzyn. Wiadomości od niego były wołaniem o pomoc, a kiedy Wilde próbował oddzwonić, ten już nie odbierał. Mężczyźnie nie dawało to spokoju i udało mu się odkryć, że jego kuzynem jest Peter Bennett, gwiazda popularnego reality show, który przez pewne oskarżenie padł ofiarą hejtu i ślad po nim zaginał. Wilde postanawia rozpocząć własne śledztwo i odnaleźć kuzyna. Czy mu się to uda? Jakie niebezpieczeństwa na niego czyhają? 

Po skończeniu "Chłopca z lasu" miałam mieszance uczucia i czułam pewien niedosyt. Jak dla mnie było tam za dużo wątków obyczajowych i niewiadomych. Sięgając po "Brakujący element" nie wiedziałam czego mam się spodziewać, ale już po przeczytaniu kilku stron dotarło do mnie, że będzie to lektura, od której ciężko się oderwać i się nie pomyliłam. Na początku może się wydawać, że wątki są ze sobą kompletnie nie powiązane, jednak wraz z kolejnymi rozdziałami coraz bardziej się one ze sobą zazębiają i tworzą spójną całość. Jest to lekki thriller z wątkami obyczajowymi, który trzyma w napięciu i ciężko jest przewidzieć, co będzie dalej.  Lektura ma w sobie sporo zwrotów akcji i dużo tajemnic. Znajdziemy w niej zarówno momenty, które spowodują, że uśmiech na ustach sam się pojawi, jak i takie, że łza się w oku zakręci. Główny bohater przeszedł sporą przemianę w porównaniu do pierwszego tomu, za co duży plus. "Brakujący element" to świetne dopełnienie "Chłopca z lasu" i najlepiej czytać je razem, jeden po drugim. 


Lubicie twórczość Harlana Cobena?

6 komentarzy:

 1. Harlana Cobena znam. Ale jakoś nigdy po żadną książkę nie sięgnęłam. Podoba mi się ta, która opisalas, czyli "Brakujący element". Musiałabym zacząć jednak od pierwszej części.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś mi nie po drodze z autorem. Jest popularny i ma grono fanów, ale jeszcze nie mialam okazji nic czytać jego pióra

  OdpowiedzUsuń
 3. Znakomicie bawiłam się przy thrillerze, z entuzjazmem podchodziłam do docierania do najgłębszych tajemnic krążących wokół głównego bohatera, chętnie wdawałam się w snucie domysłów w kryminalnym wątku, z uśmiechem obserwowałam relację rozwijającą się między kluczowymi postaciami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie miałam okazji jej czytać, ale wiem, że sporo osób bardzo ją poleca :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakoś nie polubiłam się z twórczością Cobena, a wiem, że ma on rzeszę fanów. Może się skuszę, bo widzę, że ta książka jest na LEGIMI.

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę sobie zamówić tę pozycję, bo ostatnio mnie kusi twórczość tego autora.

  OdpowiedzUsuń