Obserwatorzy

Sprawdź!

Akcesoria do makijażu - sprawdź opinie

środa, 16 marca 2022

Przekształcenie spółki — czy to możliwe?

 Dzień dobry,
Dzisiaj przychodzę do Was wyjątkowo z innym tematem niż kosmetyki, czy recenzje książek, ale myślę, że również ciekawym i kto wie, może akurat komuś się to przyda. Mowa będzie o spółkach, a dokładnie o przekształcaniu spółek, o tym, czy to jest w ogóle możliwe i jak się do tego zabrać. Jeśli interesuje Was taka tematyka i chcecie dowiedzieć się więcej, to zapraszam na dalszą część wpisu.


Coraz więcej osób w ostatnim czasie decyduje się na własną działalność gospodarczą, jedni zakładają jednoosobowe firmy, inni tworzą spółki. Często po kilku latach przychodzi moment, kiedy dotychczasowa forma prowadzenia biznesu przestaje odpowiadać towarzyszącym jego potrzebom i aby móc dalej go rozwijać trzeba coś zmienić. Dobrym pomysłem jest wtedy przekształcenie spółki, jednak należy się nastawić, że jest to złożony proces, który wymaga wielu przygotowań. Wiem, że dla wielu osób jest to czarna magia, dlatego najlepiej zgłosić się do specjalisty w tej dziedzinie np. https://www.i-kancelaria.pl/klient-biznesowy/przeksztalcenie-spolki/, który dzięki swojemu doświadczeniu pomoże nam przejść krok po kroku przez zmiany i doradzi, co będzie dla nas najlepsze. Przekształcenie spółki zawsze powinno rozpocząć się od analizy potrzeb firmy, ustaleniu konkretnego celu, oczekiwań i korzyści. Następnie należy zastanowić się nad wariantami przekształceń, ich wadami i zaletami. Kiedy już wybierzemy nową formę prowadzenia działalności, można wziąć się za papierologię, czyli przygotowanie niezbędnych dokumentów, planu i uchwał. Decydując się na pomoc specjalisty, zawsze możemy liczyć na jego rady, a także nie musimy się już przejmować sporządzeniem wniosków, czy monitorowaniem postępów, ponieważ zajmie się on wszystkimi formalnościami. 

Prowadzicie własną działalność gospodarczą? 

9 komentarzy:

 1. póki co nie dla mnie tematyka

  OdpowiedzUsuń
 2. My od jakiegoś czasu prowadzimy własną działalność, przydatne i pomocne informacje

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze wiedzieć takie informacje. Ciekawy wpis.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak, u nas jest spółka z o.o. ale na razie nie planujemy żadnych przekształceń w tym kierunku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Póki co to nie dla nbie ale fajnie ze pojawiają się tego typu posty mogą się niektórym przydać

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam się zbyt dobrze na tego typu rzeczach, dlatego na pewno polegałabym w takich kwestiach na dobrych prawnikach i sprawdzonych doradcach :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Prowadzę własną działalność gospodarczą. Dobrze jest wiedzieć więcej na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń