Obserwatorzy

Sprawdź!

Akcesoria do makijażu - sprawdź opinie

środa, 4 sierpnia 2021

Czym kierować się podczas wyboru wózka dziecięcego?

Dzień dobry,
Pamiętam, że jak byłam w ciąży i szukałam wózka dla synka, kierowałam się głównie wyglądem, nie myślałam o funkcjonalności i wyszło, jak wyszło. Wybór padł na gondolę na dużych, pompowanych kołach. Muszę przyznać, że wyglądał pięknie, ale co z tego, skoro ledwo mieścił się w bagażniku samochodu, a zniesienie go samodzielnie po schodach było niemożliwe? Dzisiaj zdecydowałabym się na całkiem inny model i przy drugim dziecku będę już mądrzejsza. W dzisiejszym wpisie słów kilka chcę napisać właśnie o trzech modelach, na które teraz zwróciłabym uwagę dlatego, jeśli jesteście ciekawi, to zapraszam na dalszą część wpisu. 


Powyżej możecie zobaczyć trzy modele ze sklepu internetowego https://www.3kiwi.pl/, na które warto zwrócić uwagę. 
Pierwszy z nich w przepięknym musztardowym kolorze to Cybex Priam 2.0. Jest to wózek głęboko-spacerowy, który posłuży od urodzenia aż do około 4 roku życia. Stelaż przystosowany jest zarówno do gondoli, siedziska spacerowego, jak i fotelika samochodowego, posiada odpowiednie adaptery. Wnętrze gondoli wyłożone jest miękkimi brzegami, które przypominają niemowlęcy kokon. Waga wózka głębokiego to 14,5 kg, a spacerowego 13,5kg. Plusem jest również fakt, że spacerówkę możemy złożyć jedną ręką, co jest dużym ułatwieniem ze starszym maluchem.
Drugi model to wózek Anex Sport polskiego producenta. Jak możecie zauważyć, ma on masywniejszą w wyrazie sylwetkę i zawieszenie, dlatego świetnie sprawdzi się w terenie. Dobrze prowadzić będzie się nie tylko po chodniku, ale również bardziej piaszczystych drogach, gwarantując przy tym odpowiedni komfort dziecku. Jest to również wózek 2w1 dlatego, kiedy maluch wyrośnie z gondoli, można przypiąć siedzisko spacerowe i dalej z niego korzystać.
Ostatni model, który mnie zainteresował to Bugaboo Fox 2, najlżejszy ze wszystkich trzech wózków, ponieważ waży niespełna 10 kg. Świetnie sprawdzi się zarówno w mieście, jak i terenie. Rama w tym modelu wykonana jest w wytrzymałego, ale lekkiego aluminium. Tapicerka wykonana jest z recyklingowanego poliestru, a wszystkie tekstylia łatwo można zdemontować i wyprać w pralce. Gdybym miała teraz wybierać, to mój wybór padłby właśnie na ten model. 


Który model podoba Wam się najbardziej?

3 komentarze:

  1. Napiszę z doświadczenia. Gondola to tylko dodatek do wózka. Używa się jej około pół roku, czasem 9 miesięcy, bo jak dziecko usiądzie to bardziej przydatna jest spacerówka. Wybierając spacerówkę polecam kierować się przede wszystkim wymiarami siedziska, jeśli wózek ma być faktycznie na lata. Kolejna przydatna gadżet w wózku to dach który można rozpiąć/wydłużyć i osłonić dziecko przed słońcem. Poza tym sprawdzamy wagę, czy dobrze się składa i czy po złożeniu nie zajmuje pół bagażnika. Pompowane koła są totalnie nieprzydatne w mieście. I tyle

    OdpowiedzUsuń