Obserwatorzy

Sprawdź!

Akcesoria do makijażu - sprawdź opinie

sobota, 22 maja 2021

Książka na wieczór: Mr Addicted, Joanna Balicka

 Dzień dobry,
Pamiętacie, jak w listopadzie pisałam na temat książki "Miss Intependent" Joanny Balickiej? Wspominałam, że z niecierpliwością czekam na drugi tom, a kiedy dotarł on do mnie w kwietniu, akurat zaczynałam nową pracę i trochę minęło, zanim mogłam wygospodarować czas na rozpoczęcie lektury. Teraz po jej zakończeniu, przychodzę, aby napisać o niej coś więcej. Jeśli jesteście ciekawi, co sądzę na temat książki "Mr Addicted", to zapraszam na dalszą część wpisu. 


O książce:
Tytuł: Mr Addicted
Seria: Miss Intependent
Autor: Joanna Balicka
Wydawnictwo: Niezwykłe
Oprawa: miękka
Ilość stron: 424
Data premiery: 14.04.2021
Kategoria: literatura obyczajowa, romans 

Byłem bardzo zazdrosny. Nawet o głupi deszcz czy wiatr, o cokolwiek, co było przy tobie bliżej, niż ja mógłbym być.Minęły cztery lata od wypadku, a Sophia Cole wciąż zmaga się z jego skutkami. Lucas, jej nowy partner, brnie w nieustanne kłamstwa, czuwając nad tym, by niczego sobie nie przypomniała. Kobieta musi odnaleźć się w nowych rolach – została mamą, skończyła dziennikarstwo i podjęła się pracy w redakcji. Bryson Scott pozwolił wygrać swoim demonom, jednak strata dziewczyny sprawia, że  ponownie wpada w nałóg. Staje się oschły, apodyktyczny i żądny zemsty. Kiedy myśli, że wszystko stracone, drogi jego i Sophie znowu się krzyżują. Kobieta zjawia się w berlińskim oddziale International Finance Center, żeby przeprowadzić wywiad z prezesem firmy. Bryson szybko się orientuje, że dziewczyna, która kiedyś go kochała, nie pamięta kim wcześniej dla niej był.
Czy mężczyzna będzie w stanie walczyć z uzależnieniem, by odzyskać miłość?


"Mr Addicted" to kontynuacja książki "Miss Independent", której zakończenie sprawiło, że nie mogłam się doczekać momentu, aż poznam dalsze losy. W drugiej części wracamy do bohaterów po czterech latach od ostatnich wydarzeń. W tym czasie Sophia przeprowadziła się z Lucasem do Niemiec, została mamą, zmieniła zawód i zajmuje się teraz dziennikarstwem. Jej partner pilnuje jej na każdym kroku i stara się, aby kobiecie nie wróciła pamięć. Bryson w tym czasie cały czas szukał Sophii, chociaż miał świadomość, że ją stracił. Mężczyzna stał się oschły i unika kobiet. Kiedy prezes IFC jest już przekonany, że nigdy nie odnajdzie ukochanej, spotykają się w nowym, berlińskim oddziale firmy, gdzie Sophia ma przeprowadzić z nim wywiad. Bryson nie chce jej wypuścić, marzy o tym, żeby została z nim na zawsze, jednak prawda jest taka, że kobieta go nie pamięta, jest dla niej obcym facetem. Kiedy Lucas dowiaduje się, że Sophia spotkała się ze swoim byłym partnerem, dochodzi do dramatycznych wydarzeń.. 
Czy Sophia odzyska pamięć? Czy dawne uczucie wróci? Czy Bryson zmienił się przez te cztery lata? Na te pytanie znajdziecie odpowiedź w książce. 

Książka wciągnęła mnie właściwie od pierwszych stron, nawet kiedy wracałam w nocy z pracy, musiałam przeczytać chociaż kilka kartek. Fabuła jest ciekawa, ciągle coś się dzieje, więc czytelnik nie ma, kiedy się nudzić. Wiadomo, żeby nie było zbyt dobrze, to w powieści, pojawiają się problemy, smutne momenty, które sprawiały, że w oku zakręciła się łza. Książka pokazuje, ile człowiek potrafi zrobić, ile przetrwać i wybaczyć, jeśli faktycznie kogoś kocha. Bohaterowie wypadli chyba lepiej niż w pierwszym tomie, zaszły w nich pewne zmiany, są bardziej dojrzali. Muszę jednak przyznać, że Bryson momentami mnie denerwował swoją zazdrością i tym, że wszystko powinno być tak, jak on chce. W książce nie brakuje też scen erotycznych, są one gorące, jednak myślę, że nie powinny nikogo zniesmaczyć. Zakończenie, podobnie jak w pierwszej części sprawiło, że już odliczam dni do premiery trzeciego tomu. Jeśli lubicie takie historię, to koniecznie sięgnijcie po serię Miss Independent Joanny Balickiej. 


Znacie twórczość Joanny Balickiej? 

15 komentarzy:

 1. Ostatnio lubię mafijne ksiązki. Do tej też pewnie zajrzę przy okazji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że drugi tom nadal trzyma poziom. Nie czytałam jeszcze pierwszej części.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tytuł podsunę mojej córce pod rozwagę, może ją zainteresować, po maturalnych egzaminach i dyplomie muzycznym szuka teraz lekki przygód czytelniczych. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam pierwszą część tej serii i była naprawdę bardzo ciekawa. Tę mam w planach też poznać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Widać, ze książka niesamowicie Ci się podobała. Ja jakoś nie czuje się zaintrygowana, chociaż ciekawie o niej piszesz.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze nie miałam w rękach pierwszego tomu. Myślę że w niedługim czasie sięgnę po obie części.

  OdpowiedzUsuń
 7. nie było mi dane poznać twórczości tej autorki, ale widzę, że sporo na ty tracę, więc trzeba będzie nadrobić

  OdpowiedzUsuń
 8. Brzmi bardzo interesująco, na pewno jeżeli nadarzy się okazja, to sięgnę po ten tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pamiętam, pierwszy tom przeczytałam od tak. Cudownie, że już jest drugi, muszę zasiąść do neta i go kupić.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie czytałam jeszcze tej książki, ale widziałam ją kilka razy na IG. Nie mam teraz czasu, ale nie wykluczam w przyszłości :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Czytałam pierwszy tom, nie wspominam go tak bardzo źle ale wrażenia też na mnie nie zrobił :) Czy sięgnę po 2 tom ? Sama nie wiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ta seria mnie bardzo kusi, ale ostatecznie jeszcze się nie pojawiła w mojej domowej biblioteczce. Wiem jednak, że z czasem to zmienię.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie czytałam pierwszego tomu, więc musiałabym go najpierw przeczytać. Może kiedyś po tę serię sięgnę.

  OdpowiedzUsuń