Obserwatorzy

Sprawdź!

Akcesoria do makijażu - sprawdź opinie

piątek, 23 kwietnia 2021

Książka na wieczór: Sowniki, Kamila Bryksy

 Dzień dobry,
Ten czas leci jak szalony, dopiero co był poniedziałek, a tu już piątek. Synek w przedszkolu, a ja do pracy na popołudnie, więc mam chwilę, aby nadrobić blogowe zaległości. W dzisiejszym wpisie słów kilka napiszę na temat książki Kamili Bryksy "Sowniki" z księgarni internetowej Taniaksiazka.pl. Jeśli jesteście ciekawi, co o niej sądzę, to zapraszam na dalszą część wpisu.


O książce:
Tytuł: Sowniki
Autor: Kamila Bryksy 
Wydawnictwo: Kobiece
Oprawa: miękka
Ilość stron: 264
Data premiery: 14.04.2021
Kategoria: kryminał, sensacja, thriller

Rodzinna tajemnica ze spowitej mgłą podlaskiej wsi
Śmierć ukochanej żony w wyniku wypadku jest dla Bernarda końcem dotychczasowego życia. Od tamtej chwili nie potrafi stanąć na nogi. Pod wpływem impulsu wyjeżdża z Białegostoku do rodzinnej wioski Weroniki – aby poznać jej bliskich, miejsca, w których dorastała, i choć przez chwilę poczuć się znów blisko niej…
Pojawienie się mężczyzny w Sownikach wywołuje konsternację wśród mieszkańców. Mimo zaskoczenia opowiadają mu historie zaginięć kobiet, które wstrząsnęły przed laty lokalną społecznością. Bernard zaczyna podejrzewać, że żona celowo trzymała go z dala od rodzinnych stron. Czy naprawdę znał ją tak dobrze, jak mu się wydawało?
W swojej debiutanckiej powieści Kamila Bryksy znakomicie odmalowuje klimat podlaskiego miasteczka, w którym wszyscy się znają, a jednocześnie ukrywają przed sobą mnóstwo sekretów.


Bernard Porzycki pracuje w biurze projektowym w Białymstoku. Niestety po tym, jak jego żona zginęła w wypadku, mężczyzna zaniedbywał swoje obowiązki, nie pojawiał się pracy, przez co szef musiał go zwolnić. Porzycki nie wiedział, co ma ze sobą począć, dlatego postanowił pojechać do Sownik, małej miejscowości, z której pochodziła jego małżonka. Weronika nigdy nie chciała, aby poznał on jej rodzinę, wyjątkiem była siostra Magda, która pojawiła się na ich weselu. Mężczyzna zatrzymuje się na kilka dni w małym pensjonacie, w tym czasie ma zamiar spotkać się ze szwagierką, a także poznać teścia. Podczas pobytu mieszkańcy Sownik zapoznają go z wieloma tajemnicami z przeszłości, przez co Bernard zaczyna się interesować tymi sprawami i jego wyjazd się przeciąga. Czy wszystkim będzie to na rękę, że Porzycki zostaje dłużej w Sownikach? Jakie tajemnice skrywała przed nim Weronika?

"Sowniki" to historia, która jest pełna kłamstw, tajemnic i sekretów. Akcja rozgrywa się w niewielkiej miejscowości, w której niby wszyscy, wszystkich znają bardzo dobrze, ale tak naprawdę widzą o nich niewiele. Fabuła jest ciekawa, chociaż momentami trochę przewidywalna. Lektura pokazuje, ile są w stanie zrobić dla siebie członkowie rodziny. Zakończenie trochę mnie zaskoczyło, ale oczywiście na plus. Książkę czyta się szybko, jest krótka, więc tak naprawdę na jej przeczytanie wystarczy jeden, ewentualnie dwa wieczory. "Sowniki" to udany debiut Kamili Bryksy, chętnie sięgnę po kolejne jej książki. 

"Sowniki", a także inne bestsellery znajdziecie w księgarni internetowej Taniaksiazka.pl. Wybór jest ogromny, także każdy tam znajdzie coś dla siebie.


Macie w planach "Sowniki"? Co aktualnie czytacie?

8 komentarzy:

 1. Kolejna pozycja, której nie znam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie spotkałam się jeszcze z tym tytułem. Po dobry debiut zawsze chętnie sięgnę, szczególnie z tego rodzaju.

  OdpowiedzUsuń
 3. Siostra miała okazję się z nią zapoznać, była zachwycona tym debiutem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam o tej książce, ale też mnie jakoś do niej nie ciągnie

  OdpowiedzUsuń
 5. Klimaty czytelnicze, w które bardzo lubię wchodzić, dobrze się przy nich relaksuję, tytuł będę miała na uwadze. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety jeszcze nie słyszałam o tej książce ; )
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń