Obserwatorzy

Sprawdź!

Akcesoria do makijażu - sprawdź opinie

wtorek, 7 czerwca 2022

Książka na wieczór: Niepokorne serca, Ludka Skrzydlewska

 Dzień dobry,
Dawno nie pisałam o żadnej książce, więc najwyższy czas nadrobić zaległości, tym bardziej że w ostatnich tygodniach udało mi się przeczytać kilka ciekawych lektur. Na pierwszy ogień idzie romans Ludki Skrzydlewskiej, który swoją premierę miał w listopadzie zeszłego roku, czyli "Niepokorne serca". Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tej książki, to zapraszam na dalszą część wpisu.


O książce:
Tytuł: Niepokorne serca
Autor: Ludka Skrzydlewska
Wydawnictwo: Niegrzeczne Książki
Oprawa: miękka
Ilość stron: 424
Data premiery: 17.11.2021
Kategoria: literatura obyczajowa, romans

„Niepokorne serca” – nowa powieść Ludki Skrzydlewskiej. Gorąca, dzika i urzekająca – jak romans w Teksasie.
W mieście Randy panuje prawo pięści. Przekonała się o tym już w dzieciństwie. Teraz jest silną, pewną siebie kobietą, gotową bronić swojej rodziny, nawet jeśli będzie to oznaczało złamanie wszystkich zasad. Tylko czy będzie miała szanse na wygraną w starciu z brutalnym, skrywającym się pod maską pozorów przeciwnikiem?
Ace trafia do prowadzonego przez Randy baru przypadkiem. Nie było jego celem ani angażowanie się w rodzinne problemy upartej właścicielki baru, ani tym bardziej wpakowanie się w relację przynoszącą tyle samo uniesień, co kłopotów. Co wyniknie ze spotkania tych dwojga niepokornych, gotowych do walki o swoje za wszelką cenę, dalekich od ideału ludzi? Czy los uwzględni okoliczności łagodzące? A może wyrok już zapadł i nie zdołają uciec przed przeznaczeniem?
Za sprawą powieści „Niepokorne serca” Ludka Skrzydlewska zabiera czytelniczki na wyprawę do surowego i pięknego zarazem Teksasu. Przedstawia im pełnych sprzeczności bohaterów, których historia pełna jest niesprawiedliwości, przemocy, ale także namiętności i nadziei na lepsze jutro. Pozycja obowiązkowa dla miłośniczek niebanalnej fabuły, silnych kobiet i niegrzecznych chłopców o złotym sercu.


Miranda wiele w życiu przeszła, miała trudne dzieciństwo, jej matka zmarła, kiedy była mała, jednak mimo to wyrosła na silną, pewną siebie kobietę. Kiedy trzeba potrafi sięgnąć nawet po kij bejsbolowy i postawić się mężczyznom, którzy są więksi i silniejsi od niej, a w szczególności zrobi wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo siostrze i siostrzeńcowi. Na co dzień prowadzi bar w swojej rodzinnej miejscowości, który pewnego dnia odwiedza Ace. Mężczyzna wyszedł niedawno z więzienia i szuka swojego miejsca na ziemi. W Maplewood postanawia zatrzymać się tylko na jedną noc, aby odpocząć przed dalszą drogą. Już właściwie od pierwszego spotkania między Randy, a Ace'em pojawia się chemia, lądują nawet razem w samochodzie, jednak przeszkadza im telefon. Kiedy dziewczyna wraca do baru po kij bejsbolowy i idzie w kierunku auta, mężczyzna postanawia jechać za nią i całe szczęście, bo okazuje się, że gdyby nie on groziłoby jej duże niebezpieczeństwo. Niestety, mieszkańcom Maplewood nie podoba się, że ktoś obcy się zatrzymał w ich miasteczku i demolują w nocy auto Ace'a. Mężczyzna jest zmuszony zostać do momentu, aż jego mustang będzie naprawiony. Czy Randy i Ace'a połączy coś więcej? W jakie kłopoty wpakuje się ta dwójka? Czy grozi im niebezpieczeństwo? Na te pytania odpowiedź znajdziecie w książce.

Autorka stworzyła świetny romans na tle konfliktowej społeczności, gdzie trzeba walczyć o swoje i nie ma co liczyć na pomoc miejscowych władz. W fabułę wplotła wątki przemocy domowej, gwałtu i terroru. W lekturze nie ma zbędnych opisów, czy dialogów, które nudziłyby czytelnika, właściwie od samego początku coś się dzieje i ciężko się od niej oderwać. Bohaterowie są świetnie skreowani, nie da się ich nie lubić. Chociaż mogłoby się wydawać, że Randy i Ace są zupełnie różni, mają swoje charakterki, to tak naprawdę pasują do siebie, jak dwie połówki jabłka. Lubię twórczość Ludki Skrzydlewskiej i wiem, że na pewno sięgnę po kolejne jej książki. "Niepokorne serca" polecam wszystkim tym, którzy lubią romanse, w których nie tylko są sceny łóżkowe, ale zostają także poruszane inne, trudne tematy.


Znacie książki Ludki Skrzydlewskiej? Czytaliście "Niepokorne serca"?

8 komentarzy:

 1. Nie znam twórczości tej autorki, ale tę książkę z chęcią bym przeczytała 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Dawno nie czytałam nic z tego gatunku. Chyba spodoba mi się ta książka

  OdpowiedzUsuń
 3. Ludka Skrzydlewska ma talent do pisania i lekkie pióro. Z łatwością czyta mi się jej książki. Tej pozycji jeszcze nie znam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Siostra czytała już kilka tytułów tej autorki, ale nie jestem przekonana, czy tę też.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uważam, że to dobrze, gdy romans ma elementy powieści obyczajowych i psychologicznych, dodaje mu to wiarygodności i smaku.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam juz książki tej autorki I mo się podobały. Ta historia tez dla mnie może okazać się ciekawa

  OdpowiedzUsuń