Obserwatorzy

Sprawdź!

Akcesoria do makijażu - sprawdź opinie

wtorek, 24 maja 2022

Co warto wiedzieć o windykacji?

 Dzień dobry,
Zdarzyło się wam kiedyś tak, że pożyczyliście komuś pieniądze i mieliście problem z ich odzyskaniem? Co robić w takich sytuacjach? Gdzie szukać pomocy? W dzisiejszym wpisie postanowiłam napisać coś więcej na ten temat, chociaż mam nadzieję, że nie będzie wam to potrzebne i nigdy nie znajdziecie się w takiej sytuacji. 


Egzekwowaniem spłaty długów zajmuje się windykacja, czyli zbiór czynności prawnych i procesowych. Może się ona opierać na dialogu, mediacji, negocjacjach, a w ostateczności sięga się po bardziej radykalne środki. Składa się ona z kilku etapów, zaczyna się od windykacji miękkiej, czyli polubownej poprzez nawiązanie kontaktu z dłużnikiem i przy pomocy rozmów próbuje się odzyskać niespłacony dług. Jeśli to nie pomaga, trzeba przejść na drogę sądową, czyli windykację twardą. Ostatnim etapem, czyli wtedy kiedy mimo wyroku sądu i nakazu zapłaty nie otrzymamy naszych pieniędzy, jest windykacja komornicza. Komornik w ostateczności może wejść do mieszkania i zająć dobra materialne dłużnika. 

Wiem, że to brzmi bardzo skomplikowanie, szczególnie dla osób, które z prawem mają niewiele wspólnego. Dlatego w takich sytuacjach najlepiej zgłosić się do osób zajmujących się tym na co dzień np. kancelarii z Wrocławia www.aif.com.pl/windykacja/, która wyróżnia się wybitną skutecznością i rozlicza się ze swoimi klientami tylko na zasadzie efektu. Aż 75% swoich spraw rozwiązują już na etapie polubownym. Dodatkowym plusem jest fakt, że kancelaria prowadzi windykację terenową w całej Polsce.

Mieliście kiedyś problem z odzyskaniem pożyczonej gotówki? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz