Obserwatorzy

Sprawdź!

Akcesoria do makijażu - sprawdź opinie

sobota, 10 grudnia 2022

Książka na święta: Piernik z wróżbą, Sandra Podleska

 Dzień dobry,
Grudzień planowałam trochę inaczej, ale jak wiadomo od dawna... plany planami, a życie życiem. Niestety już wiem, że nie zdążę z recenzjami wszystkich świątecznych książek, jakie zaplanowałam na ten rok, ale mam cichą nadzieję, że uda mi się przygotować, chociaż kilka z nich. Pracuję w tym miesiącu dosłownie na dwa etaty, udało mi się złapać dodatkowe zajęcie, a że kasa się przyda... bo wesele tuż tuż, to korzystam. Nie przedłużając już jednak zbędnym gadaniem, przejdźmy do kolejnej powieści z wątkiem świątecznym, czyli "Piernik z wróżbą" Sandry Podleskiej. Jeśli chcecie dowiedzieć się coś więcej na jej temat, to zapraszam na dalszą część wpisu. 


O książce:
Tytuł: Piernik z wróżbą
Autor: Sandra Podleska
Wydawnictwo: Filia
Oprawa: miękka
Ilość stron: 398
Data premiery: 05.10.2022
Kategoria: literatura obyczajowa, romans

Agata jest nieśmiałą fotografką, która nie potrafi zaufać żadnemu mężczyźnie. Przemek, właściciel firmy wynajmującej samochody, szuka wyłącznie niezobowiązujących przygód. Podczas zimowego spaceru Agata kupuje na krakowskim straganie słój pełen pierników. Nieoczekiwanie na jego dnie znajduje fotografię z czasów II wojny światowej, za którą kryje się niezwykle wzruszająca historia, a pierniki stają się odtąd symbolem lepszej przyszłości. Pewnego dnia ci dwoje przypadkowo wpadają na siebie podczas spaceru krakowskim Starym Miastem. Tydzień później, w tym samym miejscu, ich drogi ponownie się splatają. Początek ich znajomości nie jest zbyt szczęśliwy, ale jak się okazuje, już wcześniej los próbował połączyć ich ze sobą.
„PIERNIK Z WRÓŻBĄ” TO PIĘKNA MIŁOSNA HISTORIA O TYM, JAK NIESPODZIEWANIE MOŻE ZMIENIĆ SIĘ NASZE ŻYCIE – JEŚLI TYLKO DAMY SZANSĘ RODZĄCEMU SIĘ UCZUCIU.


Agata jest nieśmiałą fotografką, mimo tego, że świetnie wykonuję swoją pracę, ciągle obawia się, że coś pójdzie nie tak i klienci będą niezadowoleni. Kobieta nie potrafi zaufać mężczyznom, dlatego jest singielką. Z racji tego, że zbliża się Boże Narodzenie, Agata przygotowała szklarnie na skraju lasu, w której postanowiła wykonywać sesje świąteczne. Czegoś jednak jej w tym miejscu brakowało, więc wybrała się na jarmark po dodatkowe ozdoby. Natrafiła tam na starszą panią, u której kupiła pełen słój pierników z wróżbą, ale oprócz ciasteczek była tam również fotografia z czasów drugiej wojny światowej...
Przemek jest właścicielem firmy wynajmującej samochody, interes idzie świetnie, więc jest on bogaty i kobiety lgną do niego jak pszczoły do ula. Mężczyzna lubi niezobowiązujące przygody, przelotne romanse, nie interesują go stałe związki.
Agata i Przemek wpadają na siebie przypadkiem na krakowskim Starym Mieście, sytuacja ta powtarza się również tydzień później. Pomiędzy nimi nawiązuje się nić porozumienia... 
Czy Agata będzie umiała zaufać Przemkowi? Czy mężczyzna się zmieni? Jak potoczą się ich losy? Czy kobiecie uda się poznać historię zdjęcia ze słoika z czasów drugiej wojny światowej? Na te pytanie znajdziecie odpowiedzi w książce. 

"Piernik z wróżbą" to bardzo dobry debiut Sandry Podleskiej. Kiedy zaczęłam czytać książkę, to nie mogłam się już oderwać. Lektura ma cudowny, świąteczny klimat, ale nie brakuje też w niej emocji i wzruszających chwil, szczególnie podczas poznawania wplecionej historii z czasów drugiej wojny światowej. Nie powiem, główna bohaterka momentami mnie irytowała, zachowywała się jak niedojrzała nastolatka, a nie dorosła kobieta, ale mimo to, poczułam do niej sympatię. Autorka świetnie pokazała realia pracy fotografa, ale tak naprawdę dotyczy to również innych branż, które mają kontakt z klientem. Zawsze może trafić się ktoś bardzo roszczeniowy, uważający się za nie wiadomo kogo, komu wszystko się należy, najlepiej za darmo. Lektura uświadamia, jak ważne jest zaufanie i szczera rozmowa w związku, bo bez tego wszystko może się posypać. Moim zdaniem, naprawdę warto sięgnąć po tę książkę i z niecierpliwością czekam na kolejne powieści Sandry Podleskiej. 


Czytacie książki z wątkiem świątecznym? Jak wam mija grudzień?

2 komentarze:

  1. Mam ją w planach! Właśnie pobrałam ją na półkę Legimi :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam serdecznie ♡
    Wygląda super, koniecznie muszę ją poznać, uwielbiam książki/filmy z motywem świątecznym :)
    Pozdrawiam cieplutko ♡

    OdpowiedzUsuń